Umýt nádobí bez jaru? ANO, jde to!

03.03.2021

Asi v každé domácnosti jsme si zvykli na umývání nádobí s jarem, nebo třeba s nějakým "eko" prostředkem typu jar :) Dnes vám chci ukázat hadřík, který díky svému vláknu a obsahu antibakteriálního stříbra, umývá i bez jaru. Ano, slyšíte dobře - bez jaru - zcela bez jakéhokoli ekologického nebo jiného saponátu. Není to skvělé?

Zátěžový test

Můj muž, skvělý kuchař je tradičním zastáncem jaru a dalších podobných prostředků. Protože, jak mi tvrdí, to prostě nemůže nic odmastit :)

A tak jsme o jednom víkendu pekli kačenu. Byla skvostná, ale o to tu až tolik nejde.. Na řadu přišlo mytí nádobí. A já jsem schválně vytáhla "můj hadřík na nádobí". To byla výzva. Muž se mi smál, že je zvědavý, jak obyčejná "hadra" vytáhne z pekáče mastnotu :D To určitě!

A víte co? Omyla jsem pekáč teplou vodou, poté ho vytřela důkladně hadříkem, zase omyla vodou...a světe div se! Pekáč byl čistý, suchý a co je hlavní - nebyl mastný! :)

Takže i můj muž uznal, že "ta hadra" asi funguje :D

Ale proč to sem píšu? Protože je spousta maminek, které mají malá miminka a malé děti - stejně jako já. Některé prostředky prostě na nádobí ulpívají a zanechají tam povlak, tzv. film, který není úplně bezpečný a děti jej spolu s jídlem dotanou do těla. Tahle hadřička, která obsahuje antibakteriální stříbro mi příjde jako ideální pomocník do každé, maminkovské kuchyně.

Tak co myslíte?

Hadřík stojí 127,-Kč a v pohodě vám vydrží i rok nebo déle. Je pratelný v jádrovém mýdle a myslím, že za tu péči bez chemie to vážně stojí.

No řekněte sami, neláká vás ho vyzkoušet?